Jak się budować i inne zagadnienia

Tworzenie klimatu w łazience

Tworzenie klimatu w łazience

lip 30, 2020

Łazienka to pomieszczenia, które nie tylko powinno być czyste i estetyczne, ale również powinniśmy się w niej czuć dobrze. Nie ważne, jakie masz płytki. Czy jest to stara łazienka, czy tuż po remoncie. Zawsze możesz zrobić coś, co sprawi, że będziesz czuć się w niej przytulnie i komfortowo. Spójrzmy na kilka możliwości.

Ręczniki

Furorę w ostatnim czasie robią ręczniki z haftem. Możesz mieć na nim swoje inicjały, czy po prostu ładny wzór. Warto, aby ręczniki kolorystycznie uzupełniały się. Co więcej, powinny mieć swoje miejsce. Jeśli masz wieszak na ścianie, po prostu je ładnie powieś. Jeśli nie i nie masz miejsca na haczyki, to haftowany ręcznik świetnie będzie prezentował się tak bardzo modnych drabinkach łazienkowych. Z pewnością dobierzesz coś do swojego wnętrza. Najpopularniejsze są te drewniane. Ale z powodzeniem doszukasz się również wersji metalowych, z tworzywa, a w dodatku w różnych wersjach kolorystycznych. Możesz je oprzeć tak naprawdę gdziekolwiek, gdzie masz miejsce w łazience.

Światło

Światło jest istotnym punktem łazienki. Innego potrzebujemy do makijażu, czy golenia, a innego, kiedy chcemy odpocząć w wannie. Idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie głównego źródła światła w odcieniu ciepłym. Czy to punkty świetlne, czy plafon. Nad lustrem, albo po jego obu stronach warto zamontować światło o odcieniu dziennym, które jest idealne dla malujących się kobiet, jak i golących się mężczyzn. Do relaksu, miej pod ręką świece. Tworzą one niepowtarzalny klimat w czasie relaksującej kąpieli. Pamiętaj, aby świece ustawiać w bezpiecznym miejscu. Jeśli boisz się świec, rozłóż sznur lampek. Mogą to być cotton balls, ale również zwykłe, żółte lampki choinkowe, które możesz opleść wokół szafki, lustra lub innych przedmiotów.

Mydelnice i kubki

Mydelnice i kubki na szczoteczki to gadżety łazienkowe, które dopełniają umywalkę. Stare, połamane, czy nie pasujące do reszty łazienki, potrafią skutecznie popsuć efekt super łazienki. Tymczasem, w wielu sklepach znajdziesz te przedmioty w naprawdę niskich cenach, a w przeróżnych kolorach. Warto zatem trochę poszukać, aby znaleźć coś idealnego. Występują w różnych faktura ch i są wykonane z różnych materiałów. Prym wiodą ceramiczne. Warto jednak spojrzeć również na szklane, a nawet te, wykonane z tworzyw sztucznych.

Rośliny

Rośliny w łazienkach to rzadkość. Szczególnie w tych bez okien. Warto jednak pomyśleć o nich, bo świetnie ożywiają to pomieszczenie. Co ciekawe, w łazience świetnie poradzi sobie skrzydło kwiat, który jest bardzo lubiany przez architektów wnętrz. Popularna jest również paproć, choć ta lubi śmiecić. Możesz również wybrać spośród znanej draceny oraz madagaskarskiej cibory zmiennej. Pamiętaj o ich podlewaniu i nawożeniu. Jeśli nie masz ręki do roślin, możesz wybrać sztuczne. W ofercie wielu sklepów, w tym u szwedzkiego giganta znajdziesz wiele pozycji, które dopełnią klimatu. Występują w różnych formach i wielkościach. Mogą przypominać trawę, sławną monsterę, czy też bambusy.