Jak się budować i inne zagadnienia

Style w aranżacji wnętrz

Style w aranżacji wnętrz

paź 22, 2020

Każdy kto posiada mieszkanie lub dom, prędzej czy później będzie przeprowadzał remont. Jest to idealny czas, żeby nie tylko odświeżyć ściany, ale wprowadzić zupełnie nową aranżacje do wnętrz. Wbrew pozorom, nie zawsze trzeba wydawać wiele pieniędzy. Wiele rzeczy możemy zdobyć z drugiej ręki lub pokusić się o zrobienie samodzielnie. Jednak w pierwszej kolejności musimy zastanowić się w jakim wnętrzu będziemy czuć się najlepiej. Do sprawdzenia jest wiele stylów. A może mieszanka?

Styl boho

Styl boho to ostatnimi latami zdecydowany hit. Bardzo lubią go przede wszystkim kobiety. Dominują tutaj naturalne odcienie: beże, brązy, zielenie oraz naturalne materiały. Wnętrza są jasne. Wśród ozdób wyróżnić należy łapacze snów i różnego rodzaju makramy. Wszelkie tekstylia mogą być w kwietne wzory na jasnym tle. Do tego drewniane dodatki: łóżko, stolik, kwietnik. Czasami pomalowane na biało. Idealne meble to te zdobione i rzeźbione. Kropką nad „i” są tutaj uchwyty do szafek, które w dzisiejszych czasach mogą przybrać każdą formę, kolor i deseń.

Urban jungle

Wnętrza domu w stylu Urban jungle kipią od zieleni. Pojawiają się tu liściaste, leśne wzory. Niejednokrotnie towarzyszą im dzikie koty, papugi czy inne egzotyczne zwierzęta. Te z kolei wyróżniają się całą paletą barw. Całość uzupełniają drewniane przedmioty: stoliki, wazony, miski, wstawki w kanapie. Świetnie w tym przypadku jako akcent sprawdzi się kolor czarny, którego boi się wiele osób.

Styl loft

Loft to styl, który czerpie inspiracje z fabryk. Domeną tutaj jest beton, czerwona cegła i surowo wykończone ściany i sufit. Kable, do których są podłączone np. żyrandole, często nie są schowane, ale ładnie wyeksponowane. Świetnie się tu sprawdzą wszelkiego rodzaju lampy metalowe. Instalacje z rurek i innych fabrycznych przedmiotów też tu pasują.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny to również rodzaj aranżacji, którą można obserwować od kilku lat. Cechuje się zdecydowaną prostotą i często dość krzykliwymi kolorami. Meble gładkie, błyszczące i pozbawione uchwytów. Dostępne w każdym kolorze. Świetnym uzupełnieniem w tym przypadku są Ledy, które mogą stanowić główne oświetlenie, chować się pod szafkami, czy za karniszem. Całość jest prosta, niezawalona zbędnymi bibelotami. Często zacierają się granice między poszczególnymi strefami (spanie, jedzenie, odpoczynek).

Styl glamour

Kojarzy się z przepychem i domami rodem z Hollywood. Dominuje tutaj biel i czerń, uzupełniona o błyszczące, najczęściej srebrne dodatki. Świetnie tu pasują wszelkie żyrandole z koralikami odbijającymi światło w różnych kolorach.

Vintage

Jest to styl, w którym swoje miejsce znajdą wszelkiego rodzaju przedmioty, które można zakwalifikować jako retro. Ze względu na fakt, że wypełnienie swoich wnętrz perełkami z dawnych lat jest niezwykle kosztowne, to wiele firm zaczęło oferować postarzane przedmioty lub stylizowane na dawne lata. Mówimy tutaj o latach 50’, 60’ i 70’.