Jak się budować i inne zagadnienia

Najmodniejsze style wnętrzarskie roku 2019

Najmodniejsze style wnętrzarskie roku 2019

wrz 12, 2018

Piękny dom lub mieszkanie to składowa wielu różnych elementów. Liczy się gust domowników oraz styl, który w nim dominuje. Na co zwracać w tym sezonie uwagę, żeby przestrzeń do życia prezentowała się fenomenalnie?

Wyposażenie domu w dobrym stylu – jakie materiały są najpopularniejsze?

W każdym sezonie panują bardzo konkretne trendy. W obecnym pojawiła się ciekawa różnorodność, pozwalająca każdemu znaleźć coś dla siebie. Rozpocznijmy od materiałów, z których mogą być wykonane akcesoria do domu

Można postawić na wciąż popularne metale. W tym sezonie najczęściej będziemy obserwować rozwiązania z metali kolorowych takich, jak mosiądz lub miedź. Pojawia się również powoli kolor nadchodzących miesięcy, czyli subtelny odcień, zgaszonego, chłodnego złota. Idealnie sprawdza się w kloszach lamp, jako element dekorujący wyposażenie domu.

Oprócz metali wielką popularnością znów cieszą się drewna, w szczególności gatunki egzotyczne. Projektanci proponują nawet wprowadzenie ich do łazienek. Niemożliwe? A jednak – niektóre gatunki, jak choćby bambus lub drewno taekowe mają naturalne oleje, służące za impregnaty przeciw wilgoci. Dzięki temu świetnie nadają się na podłogi łazienkowe, okładziny ścian, a nawet mogą zostać użyte do stworzenia niepowtarzalnych umywalek lub elementów wykończeniowych brodzików prysznicowych.

Ze względu na powrót trendów geometryzujących, kochających elegancję lat 20. i 60. ubiegłego wieku, wyposażenie domu może być również zrobione z naturalnego kamienia. Do najpopularniejszych rozwiązań należy oczywiście granit, ale powoli wraca znów do łask marmur, który sprawdza się nie tylko na podłogach lub jako blaty, ale również jako akcesoria do mieszkania lub meble, na przykład elegancki i prosty stolik kawowy do salonu.

Najmodniejsze style – wyposażenie wnętrz w 2019 roku

Do najpopularniejszych tendencji sezonu wciąż zaliczają się oczywiście minimalistyczne style geometryczne, wywodzące się z nurtów skandynawskich. Stawiają na skrajną prostotę i ład pomieszczeń, o nieco ascetycznym wyrazie.

Oprócz tego powróciło znów art deco, czyli geometria w wydaniu geometrycznym. Stawia na kontrasty różnych faktur – lakierowanego drewna, kamienia oraz dekorowanych pasami tkanin. Art deco kocha symetrię i geometryzację całej przestrzeni. Styl ten stawia też na eleganckie akcesoria do domu.

Coś dla siebie znajdą też wielbiciele bardziej luźnych i przytulnych stylizacji. Na całym świecie króluje globalny nomada – styl łączący tkaniny we wzory etniczne, drewniane meble oraz roślinne motywy we wnętrzu. Każda aranżacja nastawiona jest na wygodę, komfort i skrajną przytulność wieloelementowej przestrzeni.

Wielość tendencji w aktualnym sezonie sprawia, że łatwo wybrać coś dla siebie, nieważne czy szukamy elegancji, czy skrajnego komfortu.