Jak się budować i inne zagadnienia

Wszystko, co musisz wiedzieć o konserwacji mat wejściowych.

Wszystko, co musisz wiedzieć o konserwacji mat wejściowych.

cze 10, 2021

Podłogi są najczęściej używanym elementem Twojej działalności, a wewnętrzne maty wejściowe wymagają konserwacji. Pomoże to w utrzymaniu zdrowszego biznesu poprzez redukcję toksyn w pomieszczeniach i może pomóc w przedłużeniu trwałości maty.

Dlatego właściwa konserwacja maty wejściowej ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wycieraczek w czystości. Czysta mata wejściowa do wnętrz doda wartości Twojemu dom -owi lub biurze, pomoże chronić Twoją firmę przed nieprzyjemnymi zapachami i stworzy przyjemne miejsce dla Twoich przyjaciół i rodziny. Dokładne czyszczenie należy wykonywać co miesiąc wodą, stosując różne zastosowania, w zależności od maty wejściowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, maty powinny być czyszczone zgodnie z harmonogramem. Wycieraczki pod drzwi są zaprojektowane tak, aby obniżyć koszty konserwacji i być łatwe w utrzymaniu. Po prostu postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby Twoje maty wyglądały świetnie i działały skutecznie. Wewnętrzne maty wejściowe można czyścić w ten sam sposób, w jaki konserwuje się wykładzinę. Odkurzaj je codziennie i wyciągaj lub myj szamponem, gdy nagromadzi się brud.

Udany plan konserwacji zaczyna się od właściwej codziennej pielęgnacji. Codzienne sprzątanie wymaga odkurzania. W obszarach, w których szeroka próżnia nie jest praktyczna, przydatne są mniejsze odkurzacze pionowe i odkurzacze plecakowe. Zaletą mniejszych, przenośnych odkurzaczy jest łatwość ich obsługi. Odkurzacze plecakowe umożliwiają użytkownikom pracę w miejscach niedostępnych w inny sposób, takich jak schody i podesty.

Przydają się również w zatłoczonych miejscach, takich jak biura. Plecaki i stojaki nowszej generacji zaprojektowano tak, aby zapewniały lepszą wydajność ssania i filtrowania, a teraz w wielu modelach standardem są wysokowydajne filtry przeciwpyłowe (HEPA).

Maty należy sprawdzać co najmniej raz w tygodniu pod kątem plam i zabrudzeń, w zależności od natężenia ruchu. Aby usunąć uporczywe plamy, wiele działów używa odkurzacza parowego. Maszyny te wstrzykują parę do dywanu, a środek czyszczący następnie usuwa plamę. Te małe, przenośne urządzenia łączą wysoką temperaturę i niską wilgotność, aby czyścić i dezynfekować miejsca i zabrudzone miejsca na dywanach i twardych powierzchniach.

Zalecane jest czyszczenie parą lub mycie szamponem, w zależności od natężenia ruchu, jaki odbiera mata. Raz w miesiącu to zazwyczaj dobry plan. Zalecamy zakup 2 identycznych mat do wnętrz. Kiedy jedna mata jest czyszczona, można ją zastąpić drugą matą. Jest to świetny sposób, aby zapewnić stałą ochronę podłóg oraz przedłużyć żywotność i trwałość obu mat.

Posiadanie skutecznego programu konserwacji dywanów wymaga planowania i zaangażowania. Właściwy sprzęt i materiały, w połączeniu z regularnym szkoleniem, pomogą zapewnić, że dywany będą wyglądać czysto i atrakcyjnie, dłużej i będą promować zdrowsze środowisko w pomieszczeniach.

Właściwe planowanie

Pierwszym krokiem na drodze do zmniejszenia ilości gleby i wilgoci przedostającej się do budynku jest zapobieganie przedostawaniu się jej w jak największym stopniu. Zaczyna się na zewnątrz, utrzymując chodniki i parkingi w czystości. Zimą usuwanie śniegu i lodu z chodników zapobiega przedostawaniu się wilgoci do budynków. Aby zwiększyć wygodę i zmniejszyć koszty konserwacji, wypróbuj przenośną matę do topienia śniegu i lodu.

Wiele osób zakłada, że zakup jednej maty i umieszczenie jej w ich budynku jest wystarczające. Z założenia wszystkie maty są takie same. Jest to ogólne i powszechne nieporozumienie. Tak naprawdę każda oferowana przez nas mata ma określone właściwości i funkcje przeznaczone do konkretnego zastosowania. Wybór odpowiedniego systemu matowania, który obejmuje trzy etapy.

Pierwszy etap

Pierwszym etapem jest inwestycja w dobrej jakości zewnętrzną matę zgarniającą. To maty przeznaczone do usuwania dużych kawałków ziemi, śniegu i lodu z butów. Maty te należy umieszczać przy wszystkich wejściach do budynku.

Drugi etap

Drugi etap polega na umieszczeniu drugiej maty bezpośrednio w drzwiach, rozciągającej się na 1,2 – 4,4 m, aby wychwycić wszelkie pozostałe duże cząstki brudu, kurzu i wilgoci z butów. Dobrym pomysłem jest użycie maty z gumową konstrukcją zapory wodnej. Ta konstrukcja, zbudowana z krawędziami barierowymi na krawędziach, zatrzymuje wilgoć na macie.

Trzeci etap

Trzeci etap to mata do chodzenia z gęstymi włóknami, która może zatrzymywać drobny kurz lub resztki ziemi na butach. Wybrana mata powinna również opierać się na natężeniu ruchu w Twoim budynku. Wybierz wysokiej jakości maty, które spełniają te kryteria. Aby uzyskać trwałe wrażenie, rozważ dodanie korporacyjnego przekazu swojej firmy za pomocą maty z logo firmy. Maty te należy często czyścić, aby zachować atrakcyjny wygląd dla odwiedzających, a brudne maty obciążone ziemią nie są tak skuteczne w zmniejszaniu ilości gleby wprowadzanej do budynków.