Jak się budować i inne zagadnienia

Na dobre i na złe

Na dobre i na złe

lis 27, 2017

Bardzo często mówi się, że ślub to przysięga na dobre i na złe. Jednak pod wpływem emocji, czasami podczas kłótni zdajemy sobie jednak sprawę, że to jednak nie jest to. Czasami zbyt pochopnie podejmujemy pewne decyzje. Szczęście miła, miłość a właściwie uczucie już nie jest takie samo. Co w takim przypadku? Ślubowanie sobie nawzajem na dobre i na złe jest w pewnym sensie deklaracją dla drugiego człowieka. Kocham, więc trwam przy Tobie. Wiele osób bardzo często o tym zapomina. Każdy związek polega na trwaniu przy sobie na dobre i na złe. Ślub można wziąć w każdym wieku.

 

W przypadku młodego wieku, możemy mówić o większym stażu w związku. Kiedy na małżeństwo decydujemy się w średnim wieku, na pewno jesteśmy o wiele bardziej dojrzali. Dzięki temu możemy pomyśleć o założeniu rodziny, dzieleniu wielu spraw. Każda sprawa zasługuje na uwagę. Dodatkowo każdy związek jest inny. Nie zawsze wzajemne zrozumienie jest takie oczywiste jak by się mogło wydawać. Trwanie przy sobie, pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję.

Niewątpliwie najpiękniejszym czasem jest narzeczeństwo. To właśnie ono wyznacza nowe etapy w naszym życiu. To właśnie te chwile wydają się być na pierwszym miejscu. Warto także wspomnieć, że w każdym momencie swojego życia jesteśmy gotowi aby otworzyć się na drugiego człowieka. Decyzja o ślubie w pewnym sensie jest czasami zwykłym impulsem. Kiedy emocje biorą górę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie przemyślenie wszystkiego bardzo dokładnie. W taki sposób, abyśmy później nie żałowali. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można dzielić ze sobą różne rzeczy. Tym bardziej jeśli wcześniej byliśmy po prostu niezależni. Jeśli wszystko robiliśmy samodzielnie, byliśmy samowystarczalni. Na pewno warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mowa o trwaniu przy sobie w każdej jednej sytuacji. Chociaż nie zawsze może to się wydawać takie proste. Należało by się tego po prostu nauczyć. Nie robiąc przy tym nic na siłę. Zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z różnymi sytuacjami.

 

Nowe etapy, w tym ślub, wspólne mieszkanie, budowanie własnej rodziny. Ślub z pewnością jest bardzo ważnym krokiem. Zarówno w kwestii odpowiedzialności jak i własnej dojrzałości. Kiedy wszystko wydaje się tak niesamowicie piękne. Małżeństwo to w pewnym sensie wzajemna relacja dwojga kochających się ludzi. To także różne kompromisy. Każdy związek opiera się na wzajemnej tolerancji. Każdy ma inne wyobrażenie idealnego związku. Ważne jest aby mieć takie same lub chociaż podobne zdanie na różne tematy. To właśnie rozmowa zbliża do siebie dwojga ludzi. Oczywiście oprócz rozmowy bardzo istotna jest miłość, troska i czułość. Bez których tak naprawdę nie da się zbudować żadnego związku. Już od początku budowania własnej więzi należy pamiętać o przyszłych perspektywach, które są bardzo często odległe pomiędzy dwojgiem ludzi. Chociaż czasami te wartości mogą się zmieniać, dobrze jest mieć chociaż jedną wspólną rzecz, która będzie nas do siebie zbliżać.