Jak się budować i inne zagadnienia

Rolety i pergole – nowoczesne rozwiązania do Twojego domu i ogrodu!

Rolety i pergole – nowoczesne rozwiązania do Twojego domu i ogrodu!

lip 27, 2021

Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć pomieszczenia przed ostrym słońcem i zapewnić sobie tym samym komfort w mieszkaniu, koniecznie powinieneś rozważyć montaż rolet. Odpowiednio dobrane będą nie tylko praktyczne, ale i dodadzą wnętrzu przytulności lub elegancji – w zależności na jaki model się zdecydujesz. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki rodzaj rolety wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę oraz co to są pergole!

Systemysurma.pl– duży wybór rolet!

Roleta może być zwijana w kasetę lub nie mieć żadnej osłony. W sprzedaży znajdziesz też niezwykle efektowne rolety rzymskie, które sprawdzą się w nastrojowej sypialni lub w klimatycznym salonie. Roleta rzymska nie zwija się, ale układa w fałdy. Stworzona jest z myślą o wnętrzach skandynawskich, rustykalnych lub angielskich. Roleta typu rzymskiego może być uszyta z każdego rodzaju materiału. Dzięki swojej urodzie ociepla pomieszczenia i sprawia, że są przyjemne w odbiorze. Roletę rzymską podobnie jak inne rodzaje rolet zamówisz na wymiar lub kupisz gotowe. Zamontujesz ją na każdy rodzaj okna. Problemem mogą być jedynie okna na poddaszu, które z racji systemu obrotowego utrudniają nie tyle montaż rolet, co ich utrzymanie na ramie okiennej – niezabezpieczone rolety odstają od ramy, kiedy okno jest otwarte. Roleta z kasetą świetnie pasuje natomiast do wnętrz minimalistycznych oraz nowoczesnych. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości – kaseta chroni materiał przed działaniem kurzu i wilgoci. Na stronie systemysurma.pl z pewnością znajdziesz odpowiedni rodzaj rolet – zmierz wymiary okna dodając kilka centymetrów zapasu i zamów najlepszą roletę dopasowana do stylu wnętrza panującego w Twoim domu lub w mieszkaniu!

Co to są pergole i czym się charakteryzują?

Wielofunkcyjne zadaszenie na tarasie lub w ogrodzie? Oczywiście, że tak! Pergola najczęściej stanowi zadaszenie tarasu tuż obok sąsiadującego domu. Takie zadaszenie pełni niezwykle pożyteczną rolę: nie tylko chroni przed palącymi promieniami słońca, daje wytchnienie w upalne dni, ale i skutecznie obniża temperaturę w budynkach znajdujących się nieopodal – w wielu przypadkach właśnie w domach jednorodzinnych. Konstrukcja pergoli wsparta jest o fasadę, w zależności od rodzaju tarasu – z jeden lub z dwóch stron. Bez problemu zamontujemy też pergolę wolnostojącą. Taka budowla złożona jest z czterech kolumn wspierających zadaszenie. Wolnostojący rodzaj pergoli prezentuje się niezwykle malowniczo w każdym ogrodzie! Pergole mogą stanowić również zadaszenie basenu, plenerowej kuchni, miejsca na grilla i miejsca spotkań towarzyskich. Popularną opcja jest montaż pergoli aluminiowej, która może stanąć właściwie wszędzie! Czasami wystarczą same aluminiowe lamele, jako zadaszenie – ma to miejsce w przypadku, gdy istnieje już zabudowana konstrukcja. Podczas montażu pergoli, czy to wolnostojącej, czy też wspartej o jakąkolwiek inną konstrukcje, należy pamiętać, aby mocowania były naprawdę solidne. Podczas ulewnego deszczu lub dosyć silnego wiatru, naszemu zadaszeniu nie grozi ryzyko zawalenia się. Słabej jakości pergola, a do tego kiepsko zamontowana i zabezpieczona stwarza zagrożenie dla osób znajdujących się pod zadaszeniem. Dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości produkty oraz zlecić montaż profesjonalistom.

 

Kategoria: dom, wnętrze