Jak się budować i inne zagadnienia

Na co zwrócić uwagę planując remont mieszkania?

Na co zwrócić uwagę planując remont mieszkania?

mar 4, 2023

Gruntowny remont mieszkania to nie lada wyzwanie. Zanim się go podejmiesz, stwórz plan działania. Przeanalizuj koszty, zakup niezbędne materiały i zgromadź narzędzia i podejmij najważniejszą decyzję – czy wszystko zrobisz samodzielnie, czy skorzystasz z pomocy profesjonalnej firmy remontowej.

Czy remont na własną rękę to dobry pomysł?

W dobie rosnącej inflacji i coraz wyższych cen usług, sporo osób decyduje się na to, aby remont w mieszkaniu przeprowadzić samodzielnie. Jednak zwróć uwagę na to, że takie rozwiązanie to tylko pozorna oszczędność. Remont generalny jest czasochłonny, może potrwać nawet kilka miesięcy. Jeśli chcesz go przeprowadzić na własną rękę, to masz dwa rozwiąznia. Albo weźmiesz urlop w pracy (kosztem np. długiego wyjazdu wakacyjnego) albo będziesz wszelkie prace remontowe wykonywał w wolnej chwili, co znacznie wydłuży czas remontu.

Kolejna sprawa to brak doświadczenia i wynikająca z niego konieczność poprawek. Jeśli nierówno położysz płytki w łazience lub na ścianach w salonie pozostaną zacieki po malowaniu, wszystkie prace będziesz musiał wykonywać jeszcze raz. Stracisz nie tylko czas, lecz także pieniądze – po raz kolejny będziesz musiał wybrać się do sklepu, aby kupić nowe materiały.

Zależy Ci na tym, aby remontem w Twoim mieszkaniu zajęli się doświadczeni fachowcy? Z pomocą przyjdzie Ci firma remontowa. Zastanów się, jaki jest zakres czynności do wykonania i skontaktuj się z przedstawicielem firmy, aby ustalić termin rozpoczęcia robót.

Remont łazienki – o czym należy pamiętać

O ile jeszcze planujesz niewielkie zmiany w mieszkaniu, polegające np. na odświeżeniu frontów mebli kuchennych i masz w sobie żyłkę majsterkowicza, to możesz zdecydować się na samodzielne działania. Jednak w przypadku, gdy czeka Cię remont łazienki to pomoc fachowców może okazać się niezbędna. Położenie nowych fliz, wymiana wanny, umywalki i toalety to prace, które wymagają specjalistycznej wiedzy. W ekipie remontowej nie może zabraknąć doświadczonego fliziarza oraz hydraulika. Jeśli planujesz nowe przyłącza elektryczne, przyda się także elektryk. Prace remontowe w łazience wymagają doskonałej organizacji – dzięki temu zostaną przeprowadzone sprawnie, a Ty już wkrótce będziesz mógł cieszyć się wnętrzem w nowej odsłonie.

Profesjonalne wykończenie wnętrz – mieszkaj tak, jak lubisz!

Wykończenia wnętrz to niełatwe zadanie, w którym istotna jest dbałość o szczegóły. Wymagają wykonania wielu zadań, które nie ograniczają się wyłącznie do pomalowania ścian. Nie masz czasu ani chęci, aby samodzielnie podejmować to wyzwanie? Zleć prace remontowe profesjonalistom. Zajmą się profesjonalnym wykończeniem wnętrz w Twoim mieszkaniu. Dzięki ich pomocy zyskasz przytulne i funkcjonalne pomieszczenia utrzymane w wybranej przez Ciebie stylistyce. Zakres prac może obejmować np. postawienie ścianki kartonowo-gipsowej, wykonanie dodatkowych przyłączy elektrycznych, zamontowanie podwieszanego sufitu.