Jak się budować i inne zagadnienia

Jak urządzić mały przedpokój?

Jak urządzić mały przedpokój?

paź 3, 2022

Zazwyczaj staramy się, żeby możliwie największa powierzchnia była przeznaczona na pokoje. Szczególnie salon, pokój dziecięcy czy kuchnia. Wówczas zapominamy o przedpokoju lub zakładamy, że nie jest on potrzebny. Jednak po przeprowadzce okazuje się, że jednak konieczna jest przestrzeń, w której swobodnie się przebierzesz. Masz problem z niewielkim pomieszczeniem przy wejściu? Dowiedz się jak ją urządzić, żeby była ładna i funkcjonalna.

Aranżacja małego przedpokoju — postaw na duże lustro

Niewielka przestrzeń może w pewnym stopniu przytłaczać. Sprawiać, że poczujesz się w niej niekomfortowo. Szczególnie w sytuacji, kiedy wewnątrz jest wiele osób. Istnieje prosty sposób, żeby wizualnie powiększyć mały przedpokój. Powieś na jednej ze ścian duże lustro. Ważne, żeby rama zajmowała możliwie najmniejszą powierzchnię. W ten sposób całość będzie wyglądała na większą i bardziej przestronną.

Posiadając lustro w przedpokoju możesz również skontrolować swój wygląd przed wyjściem. W ten sposób nie musisz cofać się w głąb mieszkania i stresować się ewentualnym spóźnieniem.

Pojemna szafa pomoże zaoszczędzić przestrzeń

Jeżeli w Twoim mieszkaniu jest mały przedpokój, postaraj się zmieścić w nim możliwie pojemną szafę. W niej możesz schować wszystkie buty i kurtki. W ten sposób nic nie będzie znajdowało się na zewnątrz. Wieszając okrycia wierzchnie możesz zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Wykorzystaj je na dodatkową ozdobę. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie mebla, który na jednym z drzwi posiada lustro. Wówczas nie tylko zyskasz przestrzeń, ale również powiększysz optycznie wnętrze.

Pamiętaj o jasnych barwach w małym przedpokoju

Jeżeli w Twoim małym przedpokoju zastosujesz ciemne farby na ścianach, możesz go optycznie pomniejszyć. Całość może wyglądać na jeszcze bardziej ciasną niż jest w rzeczywistości. Dlatego wybierz jasne kolory, które powiększą wnętrze.

Meble do przedpokoju również powinny być jasne. Duża szafa, półka na buty czy niewielki wieszak. Niezależnie od Twojego wyboru, całość powinna być spójna. Dobrym rozwiązaniem są odcienie beżu lub szarości. Biel może okazać się niewłaściwym wyborem, jeżeli zdecydujesz się na takie ściany. Wyposażenie powinno w pewnym stopniu wyróżniać się na ich tle.

Pamiętaj również o jak najlepszym oświetleniu. Powinno być ono ciepłe i dopasowane do pomieszczenia. Jeżeli wchodząc do małego przedpokoju zastaniesz jasne barwy i dużo światła, całość wywrze na Tobie pozytywne wrażenie.

Jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w małym przedpokoju?

Nawet niewielkie pomieszczenie powinno być wyposażone w dodatki. W małym przedpokoju możesz mieć ograniczone możliwości, ale jest kilka sposobów na dekorację. Jednym z najlepszych jest zawieszenie obrazów na ścianach. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się również ciekawe płaskorzeźby lub rośliny.

Wybierając wyposażenie z Meble Pyka masz możliwość dowolnego doboru akcesoriów do przedpokoju. Wybierz elementy, które najlepiej komponują się z resztą mieszkania. W ten sposób połączysz tematycznie wejście z kolejnymi pomieszczeniami. Pamiętaj, żeby stawiać na wiszące przedmioty, a omijać te, które zajmują przestrzeń na podłodze. Ta może okazać się potrzebna, jeżeli pojawią się goście.