Jak się budować i inne zagadnienia

Pokój dla małych domowników, czyli zaklęta kraina zabawy

Pokój dla małych domowników, czyli zaklęta kraina zabawy

gru 21, 2018

Podczas planowania remontu lub budowy całego domu, nie można zapominać o jednym z najważniejszych pomieszczeń, to znaczy o królestwie dla dzieci. Jak powinna wyglądać aranżacja pokoju dziecięcego? O czym zdecydowanie nie można zapomnieć?

Czym musi się wyróżniać pokój dziecięcy?

Pokój dla najmłodszych to pomieszczenie dla niczym nieskrępowanych zabaw, wypoczynku i nauki. Dzieci powinny czuć się w nim dobrze i swobodnie. Równocześnie pomieszczenie musi być odpowiednio zabezpieczone, żeby zdrowie najmłodszych nie było w żaden sposób zagrożone. Jak zatem tworzyć idealne pokoje dla małych domowników?

Istnieje wiele sposobów na ciekawą aranżację przestrzeni dla dziecka. My dziś skupimy się, w jaki sposób bez nadmiernych kosztów stworzyć wnętrze, które maluchy po prostu pokochają.

Kolor jako główny nośnik charakteru pomieszczenia

Nawet jeśli w całym domu postawiliśmy na stonowane barwy, pokój dla dzieci musi być wielokolorowy. Najlepiej aby były to ulubione barwy naszych pociech. Do koloru ścian następnie należy dobrać pozostałe elementy wyposażenia. Dobrze, aby pokój dziecięcy był jasny i pełen światła.

Naklejane dekoracje

Które dziecko nie kocha naklejek! Są one niezastąpione również przy dekorowaniu dziecięcych wnętrz. W sklepach można znaleźć różnorakie wzory i kolory, do stosowania na ścianach lub szybach. Niektóre z nich po odpowiednim naświetleniu, potrafią nawet świecić w ciemności, co na pewno zachwyci najmłodszych.

Moda z dorosłych wnętrz przeniesiona do pokoju dziecięcego

Jednym z najważniejszych aktualnych trendów wnętrzarskich jest stosowanie fototapet. Moda na nie powróciła po niemal 30 latach. Obecnie przykleja się je na jednej ze ścian najmodniejszych wnętrz. Z powodzeniem można je zastosować również w pokoju dziecięcym. Dzięki nim udaje się łatwo i stosunkowo tanio wprowadzić ulubione miejsca i motywy dziecka do wnętrza. A oprócz tego znacząco ożywiamy przestrzeń, nadając jej niesamowity klimat.

Dywan – idealne miejsce do zabawy

W pokoju dziecka nie może również zabraknąć miękkiego dywanu, na którym maluchy będą spędzać wiele godzin na kolejnych zabawach. Powinien być on dość gruby, żeby dzieci nie marzły podczas siedzenia na podłodze, a przy tym wielobarwny, żeby jak najlepiej wpisać się w świat dziecięcych fantazji. Jedynym wyjątkiem, gdy należy zrezygnować z tego elementu wyposażenia, jest sytuacja gdy dziecko ma silną alergię.

***

Domowe przestrzenie dla dziecka to zaklęta kraina, którą warto zaplanować z dbałością o najmniejszy detal tak, żeby maluchy pragnęły w nich spędzać czas na wspólnych zabawach z całą rodziną.