Jak się budować i inne zagadnienia

Bombki na choinkę i ozdoby choinkowe

Bombki na choinkę i ozdoby choinkowe

paź 2, 2019

Tak jak trendy i nowe nurty w modzie zmieniają się co jakiś czas, tak samo sposoby dekorowania świątecznych drzewek ulegają zmianom. Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób dekorowało drzewka w odziedziczone po rodzicach czy dziadkach bombki choinkowe. Wraz z otwarciem popularnych sklepów sieciowych o tematyce mieszkania, świąteczne drzewka są ubierane według tego co proponują takie sklepy. Ozdoby na choinkę rozmieszczone w witrynach sklepowych, przyciągają klientów, którzy łakną nowości oraz nowoczesności.
Ozdoby choinkowe przeznaczone do ubrania drzewka mogą być w jednej gamie kolorystycznej. Sprawia to, że drzewko ma łagodny i delikatny charakter. Bombki choinkowe można też zestawić na zasadzie kontrastu. Nikogo nie dziwi biel z granatem, czy czerwień do spółki ze złotem. Powodzeniem cieszą się też choinki przystrojone w jednym kolorze. Białe ozdoby choinkowe są raczej delikatne i zwiewne. Na drzewku w bieli wieszamy nie tylko bombki choinkowe, ale także piórka, aniołki, lekkie gwiazdki czy płatki śniegu lub sople. Czerwone ozdoby na choinkę są zdecydowanie bardziej śmiałe i wyraziste. Wszelkie krasnale, skrzaty, mini- prezenty czy korale jarzębiny będą pięknie wyglądały na takim drzewku.

Coraz częściej zdarza się, że żywe drzewko jest obwieszone piernikami, cukierkami czy suszonymi jabłuszkami. Takie ozdoby choinkowe są swoistą sentymentalną podróżą w przeszłość. Przekazy historyczne mówią o tym, że niegdyś ludzie właśnie w ten sposób przystrajali bożonarodzeniowe drzewka. Oprócz tego, że nie znano i nie były używane bombki choinkowe, nie stosowano elektrycznych światełek i lampek. Zamiast tego używano specjalnych małych świec. O ile tradycyjny sposób ozdabiania drzewka możemy naśladować, o tyle nie poleca się stosowania świec, ponieważ bywały one w przeszłości przyczyną pożarów i nie należą do bezpiecznych. Do tradycyjnych metod wykonania ozdoby na choinkę wykorzystywano słomę lub bibułę, a także suszone kwiaty i szyszki.
Ozdoby choinkowe i bombki choinkowe, które możemy znaleźć w sklepie, czy też które odziedziczyliśmy, warto odpowiednio zabezpieczyć przed stłuczeniem. Odpowiednio przechowywane i szanowane mają szansę przetrwać wiele lat i być cenną rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.