Jak się budować i inne zagadnienia

Jak udekorować salon w stylu industrialnym?

Jak udekorować salon w stylu industrialnym?

mar 19, 2022

Ozdoby metalowe stanowią idealne uzupełnienie wnętrza urządzonego w stylu industrialnym. To jedna z najczęściej wybieranych ostatnio aranżacji, które pasują zarówno do dużych, jak i do mniejszych salonów w bloku lub w domku wolnostojącym. To styl minimalistyczny, pełen surowych wykończeń i wszechobecnego poczucia przestrzeni.

Współcześnie wiele nowoczesnych budynków mieszkalnych tworzonych jest specjalnie z myślą o tym, aby powstały w nich modne i popularne lofty. Styl industrialny cechuje się głównie prostotą, minimalizmem i surowością. Urządzone w ten sposób wnętrza muszą być przestronne i posiadać widoczne instalacje. W takich wnętrzach zbędne też będą dodatki – im ich mniej, tym lepiej.

Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym powinny być też odpowiednio oświetlone. W fabrykach, na wzór których powstają lofty, okna były ogromne i dzięki temu przepuszczały do środka dużo dziennego światła. Poza dużą ilością światła dziennego, w pomieszczeniu industrialnym powinna panować także stonowana kolorystyka.

W loftach sprawdzą się takie barwy jak biel, czerń i szarość. Często przełamuje się je czerwienią, na przykład czerwoną ścianą z cegieł. Nie w każdym jednak miejscu taka ściana jest możliwa, niektórzy z nas nie są w stanie jej także sfinansować, ale doskonale zastąpi ją tapeta z wzorem czerwonej cegły.

Taka ściana lub fototapeta z motywem cegły stanie się w danym pokoju punktem centralnym i wprowadzi do jego wnętrza industrialny charakter. Zbyt surowe wnętrze ożywić można i przełamać bardziej intensywnymi kolorami różnych dodatków metalowych. Metal można bowiem pomalować na jakikolwiek kolor.

Niezwykle istotne przy urządzaniu wnętrza pomieszczenia są materiały do tego wykorzystywane. W industrialnych aranżacjach koniecznie należy wprowadzić beton architektoniczny na ścianach. Taki motyw idealnie skomponuje się z tapetą o wzorze czerwonej cegły (lub z prawdziwą cegłą). Dzięki temu przestrzeń będzie jednocześnie surowa i przytulna.

Kategoria: projekty wnętrz, dom